Прегазена жена во Гостивар

t

На 02.02.2022 во 17.15 часот во Полициската станица Гостивар било пријавено дека на ул.„Илинденска“ во Гостивар, патничко возило „рено“, со гостиварски регистарски ознаки, управувано од А.Н.(55) од с.Равен, гостиварско, удрило во пешакот Б.Б.(48) од Гостивар, информира МВР.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила Б.Б., констатирани во Медицинскиот центар Гостивар.

Извршен бил увид од увидна екипа од Полициската станица Гостивар.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Наставничка од Гостивар тепала ученик во основно…

53-годишна наставничка во основно училиште од Гостивар…

Пронајден кокаин во вредност од 30.000 ЕВРА!…

Гостиварецот, кај кого при претрес на домот,…

Пропаѓањето на американски банки нема да влијае…

Само 6,6 отсто од вкупните обврските на…

(Видео) Израелски историчар од Скопје: Сра*е е…

Несомнено е дека за депортацијата на македонските…

Слаб земјотрес во југоисточниот дел на Македонија

Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје…