Објавено на:

Пред и потоа фотографии од Буча: Украинците порачаа дека не забораваат

t

Две фотографии од Буча, предградието на главниот град на Украина, Киев, кои се направени во период од приближно една година, станаа вирални на социјалните мрежи.

Првата фотографија прикажува дистописка сцена со запалени и напуштени тенкови, а втората прикажува целосно обновена улица без никакви траги од војната.

Овие фотографии прикажуваат локација на истата улица Вокзална. Руската воена активност во Буча беше фокусирана токму на оваа улица.

„Ќе обновиме, но никогаш нема да заборавиме“, пишува во една од објавите на Твитер која ги прикажува двете фотографии.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Зеленски: Не смееме да дозволиме непријателот да…

Украинскиот претседател Володимир Зеленски ги повика Украинците…

Русите влегоа во Авдеевка од нов правец,…

Руските трупи влегле во Авдеевка од нов…

Германската буџетска криза нема да пречи на…

И покрај буџетската криза со која се…

Зеленска: Ве молам не ја запирајте помошта

Украинската прва дама, Олена Зеленска во интервју…

Бугарскиот парламент контра Радев: Оружје во Украина…

Бугарскиот парламент го отфрли ветото што претседателот…