Приведени крадци од Штип, украденото вратено на сопственикот

t

На 17.01.2022 од страна на полициски службеници од Полициската станица Штип лишени се од слобода Н.Т.(21), Д.А.(18) и Г.С.(18), сите од Штип, поради сомнение дека околу 02.15 часот на ул. „Јајце“ во Штип со употреба на сила и подобен алат извршиле тешка кражба од товарно моторно возило „ивеко стралис“, со штипски регистарски ознаки.

Украденото е одземено од приведените и ќе биде вратено на сопственикот. По комплетно документирање на случајот против лицата ќе биде поднесена соодветна пријава.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

СВР Куманово изрече над 100 санкции за…

Денеска (14.08.2022) во времето од 14 –…

Апсење на патот Кичево – Македонски Брод:…

Денеска (14.08.2022) во 01.30 часот, од полициски…

Голема акција во Косово: Уапсени 18 лица…

Косовската полиција објави денеска дека уапсила 18…

Малолетници со мопед удриле во ограда: Едниот…

Вчера во 15.40 часот во СВР Штип…