Приведено едно лице при претрес во Велес, пронајдени пиштол и муниција 

t

Во Велес вчера во 15.50 часот полициски службеници го лишиле од слобода А.П.(37) од Република Србија, со престој во Велес.

При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени пиштол „Чешка зброевка“ калибар 7.65 мм и една рамка за пиштол со седум куршуми калибар 7.65мм, соопштија денеска од МВР.

Лицето било задржано во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Пронајдени оружје и муниција, приведени две лица…

На 17.03.2023 во Прилеп полициски службеници од…

Дрога и телефони пронајдени при претрес во…

Министерството за внтарешни работи соопшти дека при…

Акција на МВР во Зелениково: Пронајдени оружје…

Полициски службеници од Единицата за недозволена трговија…

Пожар во велешко: Горат стрништа и ливади

Регионалниот ЦУК Велес известува дека од страна…