Приведен криумчар на мигранти, пронајдени пет лица од Сирија

t

Денес рано наутро полицијата спречи нелегална трговија со мигранти, информираат до МВР.

 Денеска (17.03.2024) околу 5 часот на регионалниот пат Демир Капија-Неготино полициски службеници од РЦГР Југ- ПС за ГП и ГН Богородица и ПС за ГН Михајлово го лишија од слобода М.А. (22) од Скопје, затоа што во возило „пежо” превезувал пет лица мигранти од Сирија. М.А. не застанал на даден знак од полициски службеници, но по преземени мерки и активности, возилото е запрено, а М.А. лишен од слобода. По целосно документирање на случајот, против М.А. ќе биде поднесена кривична пројава до надлежното обвинителство.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Петровска ги предизвика ВМРО-ДПМНЕ и МВР: Отворете…

Добро утро послушници од ДПМНЕ. Еве веќе…

СДСМ: Петто убиство откако Тошковски е министер,…

Состојбата со убиствата станува алармантна, а безбедноста…

(Видео) Три хеликоптери, 100 припадници на АРМ…

Два армиски хеликоптери, еден хеликоптер на МВР…

Никој не го натерал починатото момче да…

СВР Скопје го расчисти кривично правниот настан…

(Видео) Хеликоптерот на МВР исфрли 48 тони…

Денеска (11.07.2024) од раните утрински часови хеликоптер…