Објавено на:

Приведен 42-годишен дилер во Карпош

t

На 28.02.2022 во 22.45 часот на подрачјето на Карпош, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода Б.Ф.(42) од Скопје затоа што кај него била пронајдена марихуана и бела грутчеста материја. По документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Бразилската полиција ловеше наркобосови: 13 лица загинаа…

Најмалку 13 лица загинаа кога полицијата во…

180 сообраќајни прекршоци во Скопје

Министерството за внатрешни работи во текот на…

Скандал: Полицајци од Тетово, Струмица и граничари…

Полицијаци од Тетово, Струмица и гранични полицајци…

Полицијата “на најјако”: Санкционирани скоро 100 возачи…

Денеска (01.05.2022) Мобилната единица за безбедност на…

МВР уапси 42 лица барани со потерница

Во првите четири месеци од 2022 година…