Пристигна закана: Се подготвува атентат на Александар Вучиќ?

t

Покрај стандардните извештаи дека во авион на Ер Србија на летот за Москва била поставена бомба, на адресата на националниот авиопревозник попладнево пристигнала заканувачка порака за атентат на српскиот претседател Александар Вучиќ, дознава Новости.рс.

Според информациите, оваа заканувачка порака пристигнала на е-маил адресата на авиокомпанијата, за што веднаш биле известени сите надлежни служби. Истрагата е во тек.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Обид за атентат на њујоршкиот конгресмен Зелдин:…

Во четвртокот вечерта беше извршен обид за…

За Вучиќ нема дилема: Кирилицата е напишана…

Претседателот на Република Србија со лидерите на…

Абазовиќ најави посета на Србија на 29…

Црногорскиот премиер Дритан Абазовиќ најави дека официјално…

Борел: Србија е искрен кандидат за ЕУ

Високиот претставник на Европската унија за надворешна…

Кога Лавров не може во Србија, неговиот…

-Србија со големо задоволство ја прифати поканата…