Објавено на:

Прогноза на УХМР: Утре дожд, од четврток стабилно време со натпросечни дневни температури

t

Времето утре ќе биде облачно со повремени локални врнежи од дожд, само на повисоките планини од снег. Претпладне по одделни котлини ќе има појава на магла. Кон крајот на денот и во четврток ќе дува умерен дозасилен северен ветер, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи.

Утринските температури утре ќе се движат од нула до 6 степени, а дневните од 4 до 12 степени.

Од четврток следуваат денови на стабилно време со натпросечни дневни температури, особено за време на викендот, информираат од УХМР.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Член на комисијата потврди: Бугарските историчари инсистираат…

Не работиме на утврдување на статусот на…

(Во живо) Отварање на бугарскиот културно-информативен центар…

Следете го во живо отварањето на новиот…

Добро утро со Инфомакс: Денешните историски докажувања…

Ѓорче Петров е македонски професор, публицист, историчар,…

Зајкова: Државава нема друга алтернатива освен ЕУ

Немаме веќе ниту време, ниту генерации за…

Добро утро со Инфомакс: Ќе ја оставиме…

На тројца комити, еден кодош, или во…