Објавено на:

Пролетна акција на ЈП Водовод и канализација во општина Шуто Оризари

t

Екипите на ЈП Водовод и канализација – Скопје, во текот на работните активности за имплементација на пролетната акција која се спроведува во соработка со сите претпријатија на Град Скопје, на ден 06.05.2022 год., во Општина Шуто Оризари ги спроведе следните активности:

На ул. „Нов Живот“ и ул. „Индира Ганди“ извршена е контрола на 40 шахти, рачно се исчистени 20 шахти, 40 сливници, перење на канализациона линија со цистерна вакум 430 м и прочистување со цистерна притисок 350 м.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

УЧК по улици ви парадира и не…

Ситуацијата пред Собранието на РМ денска ескалираше…

Димитров: На крајот сите ќе бидеме губитници,…

За било какво насилство нема оправдување. Протестите…

Граѓаните гневни: Ковачевски и Османи видовити, секоја…

Не стивнуваат обвинувањата кон власта дека провокациите…

СДСМ без срам и перде се јавија…

„Вечерва граѓаните беа сведоци на нови инциденти…

(Фото) Најнов извештај од МВР: 47 полицајци…

47 поврдени полицајци, 11 потешко, 2 посериозно,…