Објавено на:

Пронајден неидентификуван дрон во Романија – Истрагата ќе покаже дали е воен

t

Жител на Романија во својот двор пронашол неидентификуван дрон и пријавил во полиција. Случајот е предаден на градското обвинителство во Клуж. Во тек е истрага.

Полицијата соопшти дека не може точно да утврди дали дронот е воен или не, а на него нема никакви знаци за идентификација.

Дронот паднал на околу 100 километри од украинската граница.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Жестоко на трибините: Романците им скандираа…

Немири во Романија: Навивачите скандираа „Србија, Србија“,…

(Видео) Жители на романско село го блокираат…

Жителите на село во Романија го блокираат…

Бугарската полиција со дронови ќе ги чува…

Бугарската полиција стави во употреба дронови за…

Русите срушија дрон кај Севастопол

Воздушната одбрана денеска собори беспилотно летало над…

Москва ќе одговори пропорционално на одлуката на…

Москва ќе одговори пропорционално на одлуката на…