Пронајден пoчинaт маж во Идризово, тeлото е предадено на обдукцијa

t

На 25.12.2021 во 14,50 часот било пријавено дека во с.Идризово-скопско, бил пронајден починат Љ.В.(85). Од страна на лекар од Итна медицинска помош констатирана била смрт. Извршен бил увид на местото на настанот од полициски службеници од СВР Скопје и по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било дадено на обдукција.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ЗА УЧЕНИЦИТЕ НЕМА ЗА КИФЛА, затворениците ќе…

Најголемиот затвор во земјава ќе набави 13…

(Видео) Фуркан “го пошљака” Тупанчески: На влезот…

Новинарот Фуркан Салиу денеска од министерот за…

Правда ќе изврши вонреден надзор на затворот…

Министерството за правда попладнево соопшти дека во…

Како на филм: Избоден затвореник во затворот…

„На 19.08.2022 во 18.00 часот во СВР…

(Фото) Започна протестот на затворската полиција во…

Откако беа запленети голема количина на дрога,…