Пронајден скопјанец баран со централна потерница од Основен кривичен суд Скопје

t

“Денеска (28.01.2022) во 14:50 часот на ул.„Македонско – косовска бригада” во Скопје, полициски службеници од оперативен тим од Потраги при СВР Скопје го лишиле од слобода Е.Д.(28) од Скопје. Тој бил баран по централна потерница од Основен кривичен суд Скопје за издржување казан затвор од две години за сторено кривично дело по член 236 од Кривичниот законик.

Лицето ќе биде предадено во казнено-поправна установа за издржување на казната.” – известуваат од МВР.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Најкреативни затвореници во светот, МВР објави видео…

Министерството за внатрешни работи, Биро за јавна…

За првпат Европската регионална конференција на ИНТЕРПОЛ…

Владата ја разгледа и усвои и Информацијата…

Скопјанец украл велосипед од 1.600 евра, па…

18-годишен скопјанец е осомничен дека украл велосипед…

Акција на МВР: Скопјанец чувал еден килограм…

38-годишен скопјанец е уапсен денеска откако во…

Акциска контрола на МВР во угостителски објекти:…

Ноќва (19.03.2023) во периодот од 00.00 до…