Професоpoт Матески до родителите и наставниците: После бурниот викенд, исполнет со предновогодишни прослави, преполни кафани, да не заборавиме на нашите деца да им ги затегнеме маските

t

Почитувани родители. Денес е понеделник. Работен ден и ден кога нашите најмили повторно се на училиште.

После бурниот викенд, исполнет со предновогодишни прослави со човешки купови, преполни кафани, да не заборавиме на нашите деца да им ги затегнеме маските.


Тие не одат во кафеана каде ОМИКРОНОТ изумира изложен на турбо фолк и друг кичерај ами одат на училиште каде пустиот е најслилен и најстрашен.

Почитувани наставници. Откако се прослави колегијално доаѓањето на новата година и се испуштиа 1856 фотки на кои единствена маска е таа која се состои од пола кило пудра.

Не заборавајте сабајлево да им се изџигерите на дечињата кои се невоспитани и ја симнале својата маска под нос за да земат свеж воздух.Каков безобразлук и каква дрскост.

Да се отворат пенџерињата додека не фатат подноктици. На крајот на краиштата, мали се бе, животот е пред нив, ќе начекаат.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Скрининг во училиштата: Ќе се тестираат децата…

Министерот за здравство Беким Сали рече дека…

17.182 случаи на новид во Македонија, министерот…

Дополнителни рестриктивни мерки засега нема, а доколку…

Чибишев: Бришеме од изолaција кoвид пациенти, децата…

Во серија неколку погрешни и неразбирливи одлуки…

Ќе дојдеме до колективен имунитeт, но тој…

Вирусниот имунолог Лука Чичин-Шаин на телевизијата Н1…

Кардиолошката болница во Охрид демантира: Лекуваме и…

Специјализираната болница за кардиологија Охрид ја демантира…