Објавено на:

Пукање во Аеродром: Видете ги деталите

t

На 04.03.2022 во 08.08 часот во СВР Скопје било пријавено дека од засега непознат сторител во текот на ноќта било пукано кон станот на А.Р.(30) во населба Аеродром во Скопје, при што бил оштетен прозорецот и ѕид, а повредени лица нема.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Пукање во Чаир: Скопјанец ги нападнал полицајците…

Околу 19.45 часот вчера пријавено е дека…

ПУКАЊЕ ВО ЧАИР: Во инцидентот учествувал заменик…

Во угостителскиот објект „Галаксија“ во Чаир, настанала…

(Фото) Голем пожар на аеродромот во Женева:…

Пожар избувна во близина на пистата на…

Пукање во Синѓелиќ: Едно лице заврши во…

МВР информира дека во текот на вчерашниот…

Тажно: Девојка скокна од зграда во Аеродром…

Доцна попладнево имало обид за самоубиство во…