Објавено на:

Путин: Сите заслужни во операциите во Украина треба да бидат одликувани

t

Рускиот претседател Владимир Путин, на средба со министерот за одбрана, Сергеј Шојгу, предложи да им се оддаде почит на „сите заслужни учесници во специјалната операција во Украина“.

Путин им честитал на руските војници кои ја „ослободија“ самопрогласената Луганска Народна Република (ЛПР), за што Шојгу лично го информирал на средбата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Полјански за воената операција на Русија: Можеме…

Полјански за специјалната операција: Може да биде…

Централната банка на Русија почнува со етапно…

Централната банка на Русија откри дека започнала…

Македонија не е меѓу нив – Путин:…

Русија високо ги цени своите сојузници и…

На раб на катастофа: Експлозии одекнаа во…

Неколку експлозии одекнаа во близина на нуклеарната…

Захарова: На САД не им успеа да…

Плановите на САД да ја изолираат Русија…