Објавено на:

Путин успеа да спречи напад на Русија: Володин тврди дека воени операции ќе се воделе на руска територија

t

НАТО подготвуваше напад од Украина врз Русија, но одлуката на рускиот претседател Владимир Путин да спроведе специјална воена операција на украинска територија успеа да спречи огромна трагедија, изјави претседателот на Државната дума, Вјачеслав Володин, пренесуваат медиумите во светот.

Тој преку „Телеграм“ запрашал како поинаку може да се објасни постапката на Вашингтон кој сите одлуки за испорака на оружје за Украина ги донел во јануари, пред почетокот на руската воена операција, пренесува „РИА Новости“.

„Да не беше одлуката што ја донесе претседателот Путин, воените операции ќе се водеа на територијата на нашата земја. Успеа да спречи напад на Русија“, нагласил Володин.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Документи+Видео) Ова се доказите за соработката помеѓу…

Maкедонската јавнос е во шок по деталите…

Добри вести од соседството, пронајдена e Сара!…

Пронајдена е Сара П.(17) од Борча која…

Koнечно искрен политичар: Не верувајте на сѐ…

Не верувајте во сѐ што ви кажуваме.…

Не за џабе ја нарекуваат Белата Палата:…

Истакнат член на партијата и близок човек…

(Видео) ПЕРО АНТИЌ „МУ ГО ЧУВА ГРБОТ“…

Поранешниот прославен македонски кошаркар и актуелен претседател…