Пpeтепани и огpaбени две млади лица под паркот шума „Гази Баба“, kpадците им го оштeтиле и автомобилот

t

На 04.01.2022 околу 19.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека под парк шума „Гази Баба“ А.Р.(20) од с.Долно Коњари, скопско и А.П.(20) од Скопје биле физички нападнати од неколку лица, кои им одзеле лични предмети.

Според пријавеното, лицата употребиле и дрвени предмети и го оштетиле возилото „сеат ибица“, со скопски регистарски ознаки, кое го управувал А.Р.. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Кумановка украла телефон и платежна картичка па…

Полициски службеници од СВР Куманово, вчера во…

Баш новогодишно: 16 сообраќајни несреќи, 10 кривични…

Новогодишната ноќ помина мирно, без поголеми нарушувања…

Жена физички нападната во Куманово

На 30.12.2022 во 19:10 часот В.К.(54) од…

Тешки времиња: Жена фатена на дело како…

Во трговски центар во Тетово вчера во…

Како на филм: Го нападнале и му…

На 16.12.2022 во 17.00 часот во с.Добридол,…