Пpoтест журка на 31: Пpoтивниците на ковид мерките во Австрија повикуваат на голем новогодишен пpoтест

t

Противниците на епидемиолошките мерки во Австрија ги канат граѓаните на протестна забава на новогодишната ноќ, пренесува Танјуг

Бидејќи сегашните епидемиолошки мерки не дозволуваат забава бидејќи работното време на угостителските објекти е ограничено на 22 часа, противниците на мерките преку апликацијата Телеграм повикуваат на собири на 31 декември..
Организаторите преку Телеграм повикуваат да се пријават што е можно повеќе граѓани за протестите за 31 декември, за да можат да ја дочекаат Новата година на улица.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Дачиќ на средби со Лавров, Шаленберг, Сијарто…

На маргините на 30. Министерски совет на…

(Фото) Лавров на средби со значајни дипломати…

Министерот за надворешни работи на Руската Федерација,…

Шаленберг од Скопје: ОБСЕ е на апарати

Министерот за надворешни работи на Австрија, Александар…

Студија: Карантините за време на Ковид-19 предизвикаа…

Дури и по завршувањето на карантините, забрзаното…

(Видео) Здружението „Лесја Украинка“ изразува протест за…

Здружение на Украинци во Република Македонија „Лесја…