Објавено на:

Радев е во самоизолација

t

Бугарскиот претседател Румен Радев е во самоизолација бидејќи неговата сорруга Десислава е со позитивен тест за корона вирусот, соопшти прес службата.

Десислава Радева е во добра состојба, додека бугарскиот претседател има негативен тест за Ковид-19. Тој ги откажа средбите закажани за следните денови, се додава во соопштението.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ќе им дадеш прст, а тие… Техничкиот…

Шефот на бугарската дипломатија, Николај Милков денеска…

Почеток на уште еден циркуз: Партијата на…

Партијата Продолжуваме со промената нема да поддржи…

Нови закани за поставени бомби во Бугарија

Повторно закани за бомби во Бугарија. По…

Последни резултати: Со обработени над 95% од…

Со обработени 95,89% од гласачкиот материјал во…

Најнови резултати: Со преброени 81% од гласовите…

Со обработени 81% од гласачкиот материјал во…