Објавено на:

Радев е во самоизолација

t

Бугарскиот претседател Румен Радев е во самоизолација бидејќи неговата сорруга Десислава е со позитивен тест за корона вирусот, соопшти прес службата.

Десислава Радева е во добра состојба, додека бугарскиот претседател има негативен тест за Ковид-19. Тој ги откажа средбите закажани за следните денови, се додава во соопштението.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Маричиќ: Должност ни е да дадеме шанса…

Вицепремиерот за европски прашања, Бојан Маричиќ, во вечерашното…

Бугарија драстично ја намалува финансиската помош за…

Бугарија ја намалува помошта за Украинците кои…

Шамар од Радев и Јотова: САД и…

Шефот на бугарската држава Румен Радев рече…

Ковачев провоцира: Бугарија ја сака Македонија во…

По агресијата на Путин против Украина, интеграцијата…

(Фото) Вархеји повторно во Софија: Ги убедува…

Комесарот за добрососедство и проширување на ЕУ…