Објавено на:

Радев: Македонија да ги убеди сопствените граѓани дека е демократска држава

t

Македонскиот државен врв трега да ги убеди сопствените граѓани, а не Бугарија дека тоа е демократска држава, вели бугарскиот претседател Румен Радев.

Радев е категоричен дека Македонија треба да ги внесе во уставор сонародниците на Гоце Делчев, кој вели дека во Македонија нема прогрес, проблем се учебниците, говорот на омраза, извинувањето кон етничките Бугари.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Македонски концепт бара Муцунски да го раскине…

Националниот Комитет на политичката партија Македонски Концепт,…

Пратениците од бугарското Собрание одбија да направат…

Пратениците од бугарското Собрание од Привремената комисија…

Изгубено 3-годишно девојче во Неа Флогита, се…

Во познатото туристичко место Неа Флогита, Грција…

Реприза: Бугарија повторно не може да состави…

Поминаа две недели од последните прелиминарни парламентарни…

Бугарија, Словачка и Латвија со најмала куповна…

Во 2023 година, реалната индивидуална потрошувачка (AIC)…