Објавено на:

Ракета истрелана од Појасот Газа кон југот на Израел

t

Израелската армија соопшти дека денес е истрелана ракета од Појасот Газа кон југот на Израел, а проектилот паднал на отворено поле.

Сирени се слушнале и во Нахал Оз во близина на Појасот Газа, пишува „Џерусалим пост“.

Ракетниот напад се случи два дена откако двајца команданти на организациите Исламски џихад и Хамас, Нидал Хазем и Јусуф Шрајм, беа убиени во судирите со израелската армија во Џенин на Западниот Брег.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Израел испраќа воена опрема во Украина

Владата на Бенјамин Нетанјаху даде „зелено светло“…

Ракета истрелана од Појасот Газа кон југот…

Израелската армија соопшти дека денес е истрелана…

За две години односите меѓу Косово и…

Претставничката на Косово во амбасадата во Израел,…

Шестмина Палестинци се убиени во израелска воена…

Шестмина Палестинци се убиени денеска, а десет…

Нетанјаху: Израел има право да се брани…

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху го повтори правото…