Објавено на:

Ракометната Федерација на Македонија го соопшти противникот за баражот за пласман на СП 2023

t

Противник на машката сениорска репрезентација на Македонија во првиот бараж натпревар за пласман на СП 2023 е репрезентацијата на Романија. – соопштија од Ракометната Федерација на Македонија преку официјалната Фејсбујк страна на федерацијата.

Им посакуваме среќа на нашите репрезентативци.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ракометната Федерација на Македонија го соопшти противникот…

Противник на машката сениорска репрезентација на Македонија…