Расправија на Попова Шапка довела до пукање помеѓу жители на скопско село – за среќа нема повредени

t

Жител на скопска Копаница во тетовската полиција пријавил дека соселанец пукал кон брат му при нивна средба на Попова Шапка. Инцидентот се случил околу 21 часот, а при тоа немало повредени.

Дваесет и деветгодишниот И.Ш од скопска Копаница во 21 часот и 25 минути пријавил дека на Попова Шапка, каде престојувал со неговиот брат Х.Ш. и двајца нивни пријатели, по куса вербална расправија, Ф.З.(27) од истото село извадил огнено оружје и пукал кон Х.Ш., но, не го погодил, по што со возило се оддалечил од местото. Според пријавеното, двајцата браќа подолго време имале нарушни односи со Ф.З. – информира Марјан Јосифоски, портпарол на СВР Тетово.

Полицијата презема мерки за целосно расчистување и документирање на случајот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Член на комисијата потврди: Бугарските историчари инсистираат…

Не работиме на утврдување на статусот на…

(Во живо) Отварање на бугарскиот културно-информативен центар…

Следете го во живо отварањето на новиот…

Добро утро со Инфомакс: Денешните историски докажувања…

Ѓорче Петров е македонски професор, публицист, историчар,…

Велешанка ги тепала сопругот, свекрвата и синот…

Вистинска семејна драма се случила вчеравечер во…

Зајкова: Државава нема друга алтернатива освен ЕУ

Немаме веќе ниту време, ниту генерации за…