Регистриран зeмјотрес во Хрватска, засега нема податоци за евентуална штeта

t

Нов земјотрес е регистриран во Хрватска, овој пат во близина на Бјеловар, објавија хрватските медиуми.
Магнитудата на земјотресот во епицентарот бил 3,5 степени според Рихтеровата скала, а е регистриран на длабочина од еден километар, објави порталот Index.hr.
Епицентарот се наоѓал на 14 километри источно од Бјеловар. Засега нема податоци за евентуална штета.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Силен земјотрес регистриран во близина на Источен…

Епицентарот на земјотресот бил на длабочина од…

НÈ ОЧЕКУВА ПЕКОЛНО ЛЕТО КАКВО ШТО НЕ…

Најпознатиот светски метеоролошки сервис AccuWeather објави летна…

Земјотрес го стресе Гостивар

Земјотрес од 2.2 степени денеска го стресе Гостивар. …

Земјотрес со јачина од 2,7 степени според…

Земјотрес со јачина од 2,7 степени според…

Серија земјотреси во Албанија: Ноќта ќе се…

Серија земјотреси вечерва се регистрирани во соседна…