Регистриран зeмјотрес во Хрватска, засега нема податоци за евентуална штeта

t

Нов земјотрес е регистриран во Хрватска, овој пат во близина на Бјеловар, објавија хрватските медиуми.
Магнитудата на земјотресот во епицентарот бил 3,5 степени според Рихтеровата скала, а е регистриран на длабочина од еден километар, објави порталот Index.hr.
Епицентарот се наоѓал на 14 километри источно од Бјеловар. Засега нема податоци за евентуална штета.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Советничките на Азески ќе ги олеснуваат преговорите…

Претседателот на Стопанската комора на Македонија Бранко…

Најмалку 43.844 луѓе загинаа во земјотресите во…

Турските власти соопштија дека најмалку 38.044 луѓе…

Нов земјотрес ја погоди Турција

Нов земјотрес денес ја погоди централна Турција.…

Бројот на загинати во Турција и Сирија…

Според најновите податоци, во разорниот земјотрес во…

(Видео) СТРАШНО: Нема земјотрес ама зграда во…

Страшно видео се шири на социјалните мрежи…