Рогозин открива која била целта на биолошкото оружје: Влијае на репродуктивната функција кај жените и човековиот имунитет!

t

Биолошкото оружје што е развиено во Украина влијае на репродуктивниот систем на жените и на имунитетот на одредени етнички групи, изјави во понеделникот шефот на руската државна вселенска агенција Роскосмос, Дмитриј Рогозин.

„Ова оружје влијае и на репродуктивната функција на жените кај одредена националност и на имунолошкиот систем на одредена етничка група воопшто, предизвикувајќи алергии, нетолеранција кон традиционалната храна и подложност на болести, што доведува до слабеење на имунитетот на нацијата и нејзино изумирање. без влијанието на војнаае“, напиша Рогозин на Телеграм.

Шефот на Роскосмос додаде дека владината комисија за биолошка и хемиска безбедност – што тој ја предводеше од март 2017 до април 2018 година – постојано ги разгледуваше прашањата за опкружување на Русија со американски биолошки лаборатории.

„За раководството на нашата земја не е тајна дека целта на овие биолошки експерименти спроведени од Пентагон со помош на биоматеријали добиени од експерименталните Словени на Украина и другите земји соседна Русија е да се развие „етничко оружје“ против руското население во Русија. “, истакна тој.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Тошковски: Правиме се за гасење на пожарот…

Активностите за гасење на пожарот во неготинско…

Вo понеделник без струја Службата за заeднички…

Вo понеделник, 15 јули, без електрична енергија…

Ова е човекот убиен за време на…

Идентификуван е човекот кој беше убиен во…

Скопски „Водовод“ со апел водата во најтоплите…

Да се избегнува непотребно трошење на водата…