Објавено на:

Роналдо со огромна почит говореше за македонската репрезентација!

t

Капитенот на Португалија, Кристијано Роналдо на денешната прес-конференција пред дуелот со Македонија, зборуваше со голема почит за нашиот национален тим.

Исто така, фудбалерот на Манчестер јунајтед додаде дека ако играат како што знаат, можат да победат секого.

„Македонија е многу организирана репрезентација и имаме многу респект кон нив. Ако одиграме на високо ниво, можеме да победиме секого. За Македонија, но и за нас ова е средба за живот или смрт“, рече Роналдо.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Холандија ќе усмрти над 100.000 кокошки поради…

Холандија ќе усмрти околу 102.000 кокошки на…

На Зеленски му е драго што Бајден…

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски, денеска разговара со…

Ќе се тресе цела Европа! Кина предупредува…

Кина предупреди дека САД би можеле да…

ХОРОР во Србија: Татко си ја убил…

Убиството во Вршац, каде што таткото Марко…

(Фото) Експресно саниран споменикот на Гоце Делчев…

Екипите на ЈП "Комунална хигиена" вечерва експресно…