Објавено на:

Русите ги објавија загубите на Украина

t

Руското Министерство за одбрана објави нов список на жртви на украинските војници, меѓу кои има и припадници на Националната гарда.

„Денеска откриваме докази за значителни загуби меѓу војниците на Првата бригада за оперативни цели на Националната гарда „Петро Дорошенко“ од 29 март 2022 година“, се вели во соопштението.


Документите содржат податоци за ранети, убиени и убиени војници, како и околностите на нивната смрт и местата за погребување. На списокот има вкупно 15 загинати, 55 ранети и 57 дезертери.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Во Хондурас е уапсена Херлинда Бобадила шефица…

Властите во Хондурас ја уапсија Херлинда Бобадила,…

Британски доброволец во Украина: Тоа беше самоубиствена…

Новинарот на Телеграф разговарал со британски платеник…

Додека Шверцери славеле титула, Комити им го…

Бурен навивачки викенд имаше изминатиов викенд во…

Нова закана од Москва: Шведска и Финска…

Рускиот заменик-министер за надворешни работи Сергеј Рјабков…

Конечно се докажа дека се мести Евровизија:…

Викендов се одржа 66. Избор за песна…