Објавено на:

Русите тврдат дека спречиле избувнување на Трета Светска Војна

t

Со покренување специјална операција во Украина, Русија го спречи избувнувањето на Третата светска војна, која би започнала со конфликт меѓу Русија и САД, изјави рускиот сенатор Константин Косачев.

„Она што се случува во Украина е обид да се спречи избувнувањето на Третата светска војна. Тоа е спречување на конфликтот меѓу Русија и САД, кој сигурно би прераснал во нешто такво. „И фала му на Бога што мирот ќе биде воспоставен на крајот од операцијата“, рече тој.

Косачов смета и дека по оваа операција никој нема да смее да ја игнорира Русија и нејзините национални интереси и потреби да живее во хармонија со остатокот од светот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Апасиев: Ој бе, легнете си со жените:…

Нов статус на пратеникот и лидер на…

(Фото) Путин потпиша декрети за признавање на…

Путин потпиша декрети за признавање на окупираните…

Бајден: Иан можно е да биде најсмртоносниот…

Тој рече дека бројките се уште не…

Гутереш: Нема место за анексии во современиот…

Рускиот претседател Владимир Путин утре ќе иницира…

(Видео) Автомобил се движи ,,рикверц” на патот…

На Фејсбук страницата на Гласот на Америка…