Русија подготвува евакуација на руските дипломати од Украина

t

Русија планира да ги евакуира дипломатите од Украина. Како што беше соопштено, дипломатски персонал наскоро ќе се евакуира од Украина поради безбедносни причини.

Министерството за надворешни работи го обвини Киев дека не ги исполнува своите обврски од Виенската конвенција за дипломатски односи, поради што го евакуира персоналот по легитимните закани за нивната безбедност.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

САД не престанува: Нови санкции за две…

САД денеска воведоа санкции за две руски…

Путин става крај на доминацијата на САД…

Путин создава геополитички проект кој ја прекинува…

(Видео) Русите направија “пепел”: Штаб на украинската…

Главниот штаб на украинската армија во Дњепропетровск…

Османи кон Кулеба: Македонците како никој друг…

Русија не само што ја мрази соседната…

Убиени 250 “нацисти”, уништени тенкови и ракетни…

93-ти ден од специјалната операција на Руската…