Објавено на:

Русија објави нови документи: Докази за сите ѕверства на украинските нацисти за време на Големата патриотска војна

t

Министерството за одбрана на Руската Федерација објави нови докази за злосторствата на украинските нацисти за време на Големата патриотска војна.

Различни извештаи, информативни белешки, вклучително и документи, ја докажуваат блиската соработка на украинските екстремисти со нацистичките окупатори.

Дури и нацистичките окупатори беа изненадени од злосторствата на овие групи, се вели во извештаите.

Посебната суровост кон воениот персонал ја потврдуваат и податоците на Главниот политички директорат на Црвената армија.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Русите освоија уште две области во Доњецк…

Руските војници ги ослободија Отрадовка и Веселаја…

Лавров: Обидите да се оправда Зеленски се…

Украина создава ризици поврзани со употребата на…

Франција ѝ испраќа на Украина нови хаубици…

Францускиот претседател Емануел Макрон синоќа во Прага…

Американски воени претставници: Украина би можела да…

Доколку продолжи напредувањето на украинската армија и…

Траги-комедија: Над 15 илјади Украинци се претплатиле…

Ако навистина се случи Владимир Путин да…