Објавено на:

Русија: Украина гранатираше две белгородски села, нема цивилни жртви

t

Украина ги гранатираше руските белгородски села Журавлевка и Нехотејевка. Нема жртви, објави гувернерот на Белгородската област, Вјачеслав Гладков на Телеграм.

– Во Нехотејевка се уништени куќи и гаражи. Нема жртви меѓу цивилното население. Гранатирањето продолжува, додаде Гладков.

Белгородската област се граничи со Украина, северно од Харков.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Бугарски академик: Треба да ја промениме политиката…

Проф.д-р Спас Ташев од Бугарската академија на…

Балканска работа: Македонка и Србинка се испотепале…

На 22.03.2023 во Полициското одделение Петровец, В.Д.(30)…

Добра вест: Следната недела дополнително ќе се…

Производителите на брашно во државата следната недела…

Агелер сѐ уште не открива имиња од…

Соединетите Американски Држави сѐ уште не ги…

(Видео) Потребни се итни мерки или за…

Вице-премиерот, Фатмир Битиќи смета дека потребно е…