Објавено на:

Русија: Уништена воена фабрика во Киев

t

Министерството за одбрана на Русија денеска соопшти дека руските сили ги уништиле производствените капацитети на воената фабрика Артјом во украинскиот главен град Киев со високо прецизни ракети со голем дострел.

Прецизното оружје на руските Воздухопловно-вселенски сили со голем дострел ги елиминира производствените капацитети на авио-вселенската фабрика Артјом во Киев – изјави портпаролот на руското Министерство за одбрана, Игор Конашенков.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Одбрана ќе набавува осум нови хеликоптери, најавува…

Министерството за одбрана ќе набавува нови повеќенаменски…

Борел: Партнерството меѓу Русија и Кина има…

Високиот претставник за надворешна и безбедносна политика…

Вучиќ: Целта во надворешната политика е да…

Претседателот на Србија Александар Вучиќ денеска во…

Ахмети го назначи Рафис Алити за кординатор…

Претседателот на Демократската унија за интеграција, во…

(Видео) Русија нема да застане: Ова е…

Русија нема да застане во Украина, сите…