Русија ќе преземе реципрочни мерки кон Германија за забраната за емитување на руска телевизија

t

Одлуката на германскиот медиумски регулатор да го забрани емитувањето на RT DE ја принудува Русија да преземе реципрочни мерки кон акредитираните германски медиуми, соопшти Министерството за надворешни работи на Русија.

Одговорот на Русија може да влијае и на германските медиуми во Русија и на интернет посредниците кои ги бришат телевизиските сметки.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Стејт департментот тајно го предупредил Конгресот за…

Стејт департментот тајно го предупреди американскиот Конгрес…

Зеленски дециден: Нема мир додека Русија не…

Украинскиот претседател Володимир Зеленски денеска ја отфрли можноста за…

Орбан: Оваа војна може да стави крај…

Унгарскиот премиер Виктор Орбан изјави дека не…

Русија распореди авиони МиГ-31 со хиперсонични ракети…

Три авиони-пресретнувачи МиГ-31 со хиперсонични ракети воздух-земја…

САД, ЕУ и Канада бараат руските дијаманти…

САД, ЕУ и Канада бараат руските дијаманти…