Објавено на:

Руската авијација уништи цела колона украински оклопни возила

t

Оперативно-тактичката авијација на руските воздухопловно-космички сили уништи шест колони оклопни возила на украинските вооружени сили, изјави официјалниот претставник на Министерството за одбрана на Русија, генерал-мајор Игор Конашенков.

Во меѓувреме преговорите помеѓу двете држави се привремено прекинати и делегациите се враќаат во нивните главни градови пооради консултации со највисокото раководство на државите.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Се јави Дугин: Кина е свесна дека…

Посетата на претседателот на Народна Република Кина…

По Киев јапонскиот премиер пристигна и во…

Јапонскиот премиер Кишида пристигна во Буча со…

Нуклеарна војна во најава? Путин и Шојгу:…

Русија ќе биде принудена да реагира доколку…

„Југословенско сценарио“ вели Москва за намерата на…

Портпаролката на Министерството за надворешни работи на…

Повторно контра сите во ЕУ: Унгарија нема…

Унгарија не сака да испраќа муниција во…