Руски хокејар прободен со нож во градите

t

Трагични вести пристигнуваат од руската престолнина. Синоќа рускиот хокеар Роман Дидур е убиен на улицата Николајамскаја во Москва.

Дидур бил во кафуле каде што настанала расправија, а по излегувањето од зградата бил нападнат од 37-годишен маж кој го прободел во градите, а 22-годишен спортист починал пред да пристигне брзата помош.

Според полицискиот извештај, убиецот набрзо бил уапсен, а се работи за 37-годишниот Арман Кујумџија.Последниот клуб за кој играше Дидур беше тимот на РГУНГ Москва.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Русија нема да застане: Ова е…

Русија нема да застане во Украина, сите…

Ништо од мирот: Украински командант најави нова…

Командантот на украинските копнени сили Олександр Сирски…

Кина ја поддржа Русија за спроведување истрага…

Пекинг стана коавтор на нацрт-резолуцијата на Москва…

Европската унија со остра осуда на заканите…

Европската унија (ЕУ) денеска ги осуди заканите…

Медведев го смрзна светот: Ова води до…

Испораките на странско оружје за Украина водат…