Објавено на:

САД со најголем број починати со Ковид-19

t

Бројот на починати од последици од коронавирус во САД надмина еден милион, покажуваат податоците на интернет-страницата „Ворлдометерс“ (Worldometers).

Повеќе од еден милион луѓе починале 27 месеци откако во САД беше потврден првиот случај на Ковид-19.

По САД, најмногу починати од последици од Ковид-19 има Бразил – повеќе од 600.000 лица. Третото место го зазема Индија со повеќе од половина милион смртни слкучаи.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Денес се празнуваат Светите четириесет маченици во…

Сите овие беа војници во римската војска,…

Метео: Променливо време со сончеви периоди

Променливо облачно со сончеви периоди. Претпладне во…

Припадници на затворската полиција од Идризово знаеле…

Се истражува дали затворски службеници биле вклучени…

Газдите на Вардар и Пелистер апелираат за…

Двата големи ривали Вардар и Пелистер, кои…

САД свечено ја отвори постојаната воена база…

Американските копнени сили денеска ја добија својата…