Објавено на:

САД ќе распореди војници во Унгарија?

t

Соединетите Американски Држави и се обратија на Унгарија во врска со привременото распоредување на американски војници во таа земја.

Ова го изјави унгарскиот министер за надворешни работи Петер Сијарто на брифинг со новинарите одржан во живо на неговата Фејсбук страница.
Унгарското Министерство за одбрана води разговори за тоа прашање, додаде Сијарто.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Путин: Русија се бори против децениска „хегемонистичка…

Русија се бори против децениска „хегемонистичка и…

Камала Харис најави нова помош за Украина…

Потпретседателката на САД, Камала Харис денеска најави…

Бајден ја продолжи уредбата за вонредна состојба…

Во изјавата објавена на веб-страницата на Белата…

Постојаната претставничка на САД во НАТО ѝ…

Самитот на НАТО во јули во Вашингтон,…

(Видео) Претседателката ќе чека новата влада да…

Сиљановска ќе почека да се формира новата…