Објавено на:

САД ќе распореди војници во Унгарија?

t

Соединетите Американски Држави и се обратија на Унгарија во врска со привременото распоредување на американски војници во таа земја.

Ова го изјави унгарскиот министер за надворешни работи Петер Сијарто на брифинг со новинарите одржан во живо на неговата Фејсбук страница.
Унгарското Министерство за одбрана води разговори за тоа прашање, додаде Сијарто.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Врти, сучи, суд да се формира: САД…

САД се залагаат за формирање на специјален суд за…

(Видео) Османи нема информации кои лица ќе…

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, вели…

САД изразија загриженост за ситуацијата со масовните…

Белата куќа, преку својот портпарол, Џон Кирби,…

Лавров во април ќе го посети Њујорк?

Шефот на руската дипломатија Сергеј Лавров би…

Трамп од Тексас: Вратете ме во Белата…

Претседателските избори во САД во 2024 година…