Селанец пронашол две гранати од Зоља крај локален пат во тетовско

t

Жител на Камењане, додека работел на патот Боговиње – Селце Кеч, пронашол две неексплодирани гранати.

На 01.01.2022 околу 14.00 часот во Полициско одделение Камењане, Џ.Ф. од с.Селце Кеч пријавил дека, додека извршувал работни задачи на локалниот пат од с.Боговиње кон с.Селце Кеч, забележал две неиспукани тромблонски мини „ЕРПГ“ кал. 40мм – информираат од МВР.

Увид на лице место извршила екипа од Полициско оддление Камењање, а мините се безбедно подигнати од инспектор од Дирекција за заштита и спасување.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Член на комисијата потврди: Бугарските историчари инсистираат…

Не работиме на утврдување на статусот на…

(Во живо) Отварање на бугарскиот културно-информативен центар…

Следете го во живо отварањето на новиот…

Добро утро со Инфомакс: Денешните историски докажувања…

Ѓорче Петров е македонски професор, публицист, историчар,…

Велешанка ги тепала сопругот, свекрвата и синот…

Вистинска семејна драма се случила вчеравечер во…

Зајкова: Државава нема друга алтернатива освен ЕУ

Немаме веќе ниту време, ниту генерации за…