Се влошува состојбата на Кралицата Елизабета? Откажани деловните обврски

t

Кралицата Елизабета втора ги откажа онлајн состаноците закажани за денес бидејќи сè уште има благи симптоми на настинка поради инфекција со вирусот Ковид-19, соопшти Бакингемската палата.

Според портпаролот на палатата, таа одлучила да не учествува во планираните виртуелни ангажмани, но ќе продолжи со полесни обврски, пренесува „Washington Times“.

Полесните обврски вклучуваат, меѓу другото, читање британски весници во добар дел од денот.

Бакингемската палата во неделата потврди дека кралицата има благи симптоми на вирусот Ковид-19, слични на сезонска настинка.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

За Ковид-тестови во приватните лаборатории граѓаните платиле…

Главиот државен ревизор, Максим Ацевски во гостување…

Никој веќе не се вакцинира: Бугарија уништува…

Бугарија уништува големи количини на  вакцини со…

Кина го демантира ФБИ: Ковид-19 не излезе…

Портпаролката на кинеското Министерство за надворешни работи,…

И сега што правиме? ФБИ вели коронавирусот…

Американското Министерство за енергетика го ревидираше своето…

Добра вест: Ковид-прекршителите ќе добијат условна наместо…

Добра вест за луѓето кои имаат прекршоци…