Објавено на:

Се е исто како 39-та – Се скараа Бугарите и Србите: Џамбаски со навреди, Брнабиќ е гувернер на руската покраина Србија

t

Бугарскиот пратеник во Европскиот парламент Ангел Џамбаски ја коментираше изјавата на премиерката на Србија Ана Брнабиќ на тема прекин на транзитот на руски гас преку Бугарија и ја нарече „гувернер на руската покраина Србија“.

Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ, коментирајќи ја можноста за прекин на транзитот на гас изјави дека е недозволиво да се разгледува таква можност и дека оваа одлука би била невиден преседан.

Џамбаски ја нарече премиерот на Србија „гувернер на руската покраина Србија“, која не сака да им се спротивстави на „своите газди“. Тој изјави дека укинувањето на гасот за Бугарија ќе има последици и за нејзините соседи и го повика премиерот на Србија „да избере страна“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Документи+Видео) Ова се доказите за соработката помеѓу…

Maкедонската јавнос е во шок по деталите…

Добри вести од соседството, пронајдена e Сара!…

Пронајдена е Сара П.(17) од Борча која…

Koнечно искрен политичар: Не верувајте на сѐ…

Не верувајте во сѐ што ви кажуваме.…

Не за џабе ја нарекуваат Белата Палата:…

Истакнат член на партијата и близок човек…

(Видео) ПЕРО АНТИЌ „МУ ГО ЧУВА ГРБОТ“…

Поранешниот прославен македонски кошаркар и актуелен претседател…