Објавено на:

Се е исто како 39-та – Се скараа Бугарите и Србите: Џамбаски со навреди, Брнабиќ е гувернер на руската покраина Србија

t

Бугарскиот пратеник во Европскиот парламент Ангел Џамбаски ја коментираше изјавата на премиерката на Србија Ана Брнабиќ на тема прекин на транзитот на руски гас преку Бугарија и ја нарече „гувернер на руската покраина Србија“.

Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ, коментирајќи ја можноста за прекин на транзитот на гас изјави дека е недозволиво да се разгледува таква можност и дека оваа одлука би била невиден преседан.


Џамбаски ја нарече премиерот на Србија „гувернер на руската покраина Србија“, која не сака да им се спротивстави на „своите газди“. Тој изјави дека укинувањето на гасот за Бугарија ќе има последици и за нејзините соседи и го повика премиерот на Србија „да избере страна“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) ОВА Е ЛЕГЕНДАТА НА ПРОТЕСТИТЕ: Бугарски…

Ја имаме легендата на протестите во Скопје…

Засега нема нови Ковид мерки, иако се…

Засега не се планираат нови мерки за…

Околу 500 шверцери се подготвувале да провоцираат…

Инфомакс неофицијлано дознава дека околу 500-тини припадници…

Таравари, царе, може да извадиш мапа каде…

Арбен Таравари денеска предизвика лавина реакции на…

Левица: Оставка од Спасовски и Османи заради…

Политичката партија Левица повторно ги повика граѓаните…