Објавено на:

Се е спремно за војна: Затворено небото над Молдавија

t

Морничава е ситуацијата во Украина, се чини се е подготвено за уште една војна во срцето на Европа.

Пред малку молдавските канали на социјалните мрежи објавија дека во целост е затворено за летови небото над Молдавија. Веќе нема авиони кои вршат прелет над оваа европска држава која пред само неколку недели го предаде прашалникот за членство во ЕУ.

Во Транснистрија регионот кој е дефакто отцепен од Молдавија, а во кој постои сериозно руско малцинство веќе почнаа да паѓаат бомби. Погодени се неколку радио предаватели, но и гранатирано беше „министерството за одбрана“.

Претходно руски генерал предупреди дека и во Транснистрија постои сериозно прекршување на правата на руското малцинство.

Се чини се е подготвено за војна…

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

И Пендаровски се сретна со германската МНР:…

Претседателот Стево Пендаровски ја прими Аналена Бербок,…

Бугарски академик: Треба да ја промениме политиката…

Проф.д-р Спас Ташев од Бугарската академија на…

Балканска работа: Македонка и Србинка се испотепале…

На 22.03.2023 во Полициското одделение Петровец, В.Д.(30)…

Добра вест: Следната недела дополнително ќе се…

Производителите на брашно во државата следната недела…

Агелер сѐ уште не открива имиња од…

Соединетите Американски Држави сѐ уште не ги…