Ce криyмчaрeлe kyбaнcки мигрaнти низ Maкeдoниja: Aпceњe вo Гeвгeлиja

t

Вчера (06.01.2022) околу 13.30 часот во координирана акција на полициски службеници од ПС Гевгелија и граничната полиција на патниот правец с. Прдејци-с. Смоквица приведен е П.Г. (48) од с. Богданци, поради тоа што во возило „форд фокус“ со гевгелиски регистерски таблички превезувал пет лица-мигранти од Куба. По целосно документирање на случајот, против П.Г. ќе биде поднесена соодветна кривична пријава.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Британската амбасада во Тирана ги предупреди Албанците:…

Амбасадата на Велика Британија во Албанија објави…

Приведен криумчар, пронајдени осум лица мигранти

Денеска околу 01.15 часот, на место викано…

Британија планира да воведе експресни мерки против…

„Господе, помогни ни“ изјави  Најџел Фараж поранешниот лидер…

Максимално понизни на “камшикарите”: Одлуката за воведување…

Владината одлука за воведување на визи за…

Ја освојуваат Британија: Секој трет мигрант кој…

Британските медиуми пренесуваат дека секој трет имигрант…