Објавено на:

Се огласија Украинците за инцидентот во Загреб – леталото не е наше!

t

Маркија Лубќивски, советник на украинскиот министер за одбрана, за Јутарњи.хр изјави дека леталото што се урна во Загреб не е украински.

Да потсетиме, на загрепски Јарун падна дрон. Малку по 23 часот во голем дел од градот се слушна силен тресок. Набрзо било откриено дека на Јарунска кеста, во близина на Студентскиот дом Стјепан Радиќ, нешто удрило во земјата и создало голем кратер.


Владата објави дека станува збор за авион од руско производство кој пристигнал во Загреб преку унгарскиот воздушен простор. Се уште не е познато дали авионот е украински или руски.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) Коњ се појави на тераса во…

Необичен настан се случи вечерва во скопско…

Богојески: Бугарите лажат дека ги нашле моштите…

Петар Богојески укажува на ситуацијата во Бугарија деновиве,…

Најава за нова војна: Руски сенатор вели…

Руски сенатор: Темата за денацификација на Европа…

Охриѓанка заврши во болница откако падна од…

На 21.05.2022 околу 13.20 часот во СВР…

“Шел” ги затвара сите бензински пумпи во…

"Шел" го напушта рускиот пазар! Британската нафтена…