Се преврте возило на регионалниот пат Делчево – Пехчево

t

Сообраќајна несреќа помеѓу две возила се случи утрово неколку минути по 09:00 часот на регионалниот патот Делчево – Пехчево, на местото викано Стамерски преод. Во несреќата забележлива е материјална штета кај двете возила, а како што информираат очевидци кои излегле да пружат помош, нема потешко повредени лица.

По извршениот увид од страна на полицијата, како првична причина за несреќата се посочува неприлагодената брзина, иако за точната причина дополнително ќе следи соопштение во полицискиот билтен.


Поради снежните врнежи кои од утрово го зафатија Пијанечкиот регион и лизгавиот коловоз, надлежните апелираат на внимателно возење и задолжителна употреба на зимска опрема во возилата.

Пренесува Независен.мк

По судар се преврте возило на патот Делчево – Пехчево

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) “Три дена криевте убиство на дете”:…

Министерот за внатрешни работи на Република Македонија,…

(Фото ) Како во хорор филм: Вработени…

Вработени во детска градинка во Делчево колеле…

Македонец и Бугарин разменувале епрувети пред здравствениот…

Вчера во Делчево, полициски службеници од Регионалниот…

Исчезнат делчевец пронајден мртов

Жител на Делчево, кој бил пријавен за…

(Фото) Месец дена гори градската депонија во…

Веќе еден месец непрекинато гори градската депонија…