Објавено на:

Силeн земјотрес од 6,6 степени ја погoди северозападна Кина

t

Земјотрес со јачина од 6,6 степени според Рихтеровата скала ја погоди северозападната кинеска провинција Чингхаи.
Епицентарот на земјотресот бил на длабочина од 10 километри.

Земјотресот е регистриран на околу 140 километри северозападно од градот Сининг.

Засега нема извештаи за евентуална материјална штета или повредени.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Кинескиот претседател: Ќе ја зајакнеме комуникацијата со…

Кина ќе продолжи да ја зајакнува комуникацијата…

(Видео) Освојување на Вселената: Кинеските астронаути пристигнаа…

Новиот тим астронаути стигнаа до кинеската вселенска…

Пентагон: Кина најверојатно ќе складира 1.500 нуклеарни…

Кина најверојатно ќе има залихи од 1.500…

САД го поддржа протестот на Кинезите против…

САД ја изразија својата поддршка за луѓето…

(Видео) Трагедија во Кина: 38 лица загинаа…

Најмалку 38 лица загинаа, а две се…