Скопјанец фaтен на дело како крaде во Клиниката за стоматологија во Комплексот клиники „Мајка Тереза“

t

На 15.02.2022 околу 16.00 часот, полициски службеници од Полициската станица Центар го лишиле од слобода А.С.(26) од Скопје. Тој бил затекнат при извршување кражба во една просторија на Клиниката за стоматологија во Комплексот клиники „Мајка Тереза“. А.С. бил приведен во полициска станица и против него ќе биде поднесена соодветна пријава.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Приведен осомничен за тешка кражба и разбојништво

Полициски службеници на СВР Тетово вчера попладне…

Пијани Британци украле “Голф” од скопски таксист…

Четворица млади Британци биле уапсени откако му…

(Видео)Вознемирувачка снимка од грабеж со нож на…

Во два наврати во само еден месец,…

Го фатиле на дело: 25 годишен битолчанец…

На 07.04.2022 на ул.„Нико Фундали” во Битола,…

Наместо да спречува крадел: Полицаец и вработен…

Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и…