Објавено на:

Следува дожд: УХМР со временска прогноза за утрешниот ден

t

Времето утре ќе биде умерено до значително облачно, кон крајот на денот ќе има локални врнежи од дожд.

Ќе дува слаб до умерен, а кон крајот на денот од северните делови ќе се прошири засилен ветер од северен правец.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) Коњ се појави на тераса во…

Необичен настан се случи вечерва во скопско…

Богојески: Бугарите лажат дека ги нашле моштите…

Петар Богојески укажува на ситуацијата во Бугарија деновиве,…

Најава за нова војна: Руски сенатор вели…

Руски сенатор: Темата за денацификација на Европа…

Охриѓанка заврши во болница откако падна од…

На 21.05.2022 околу 13.20 часот во СВР…

“Шел” ги затвара сите бензински пумпи во…

"Шел" го напушта рускиот пазар! Британската нафтена…