Словенија со над 11 500 случаи на ковид во последното деноноќие

t

Вкупно 11.668 нови случаи на коронавирус се потврдени во Словенија во изминатите 24 часа, што е пад на неделно ниво, соопшти денеска словенечкиот национален институт за јавно здравје (NIJZ). Според проценките на Институтот, во Словенија сега има 194.969 активни случаи, јавува словенечката агенција СТА.

Соопштено е и дека бројот на активни случаи во земјава е зголемен за 1.883 во однос на претходниот ден.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

За Ковид-тестови во приватните лаборатории граѓаните платиле…

Главиот државен ревизор, Максим Ацевски во гостување…

Никој веќе не се вакцинира: Бугарија уништува…

Бугарија уништува големи количини на  вакцини со…

Кина го демантира ФБИ: Ковид-19 не излезе…

Портпаролката на кинеското Министерство за надворешни работи,…

И сега што правиме? ФБИ вели коронавирусот…

Американското Министерство за енергетика го ревидираше своето…

Добра вест: Ковид-прекршителите ќе добијат условна наместо…

Добра вест за луѓето кои имаат прекршоци…