Објавено на:

Советникот на Зеленски: Ќе го окупираме Придњестровје ако тоа го побара Молдавија!

t

Советникот на Кабинетот на претседателот на Украина, Алексеј Арестович, се закани дека Украина ќе го окупира Придњестровје доколку Молдавија го побара тоа.

„Да, некако би се снашле, но тоа е територија на суверена Молдавија, само по барање на молдавската страна. Ќе дојдеме до крајот, ако треба“, одговори Арестович на прашањето на новинарите дали Украина е во состојба да го окупира Придњестровје.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Документи+Видео) Ова се доказите за соработката помеѓу…

Maкедонската јавнос е во шок по деталите…

Добри вести од соседството, пронајдена e Сара!…

Пронајдена е Сара П.(17) од Борча која…

Koнечно искрен политичар: Не верувајте на сѐ…

Не верувајте во сѐ што ви кажуваме.…

Не за џабе ја нарекуваат Белата Палата:…

Истакнат член на партијата и близок човек…

(Видео) ПЕРО АНТИЌ „МУ ГО ЧУВА ГРБОТ“…

Поранешниот прославен македонски кошаркар и актуелен претседател…