Совет за Славјанка: Нападни ја Русија денски, хеликоптерите не летаат ноќе

t

Твит на денот:

“Кажете ѝ на Славјанка нека го планира нападот денски, нашите 2 хеликоптери не можат да летаат навечер” пишува во објавата на твитер профилот “Мила на мајка”

Изјавата на новата министерка за одбрана стана главна мета и инспирација за потсмев на “твитерџиите”.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Лавров: Кина го предложи досега најразумниот мировен…

Кина го предложи досега најразумниот мировен план…

Руските банки ќе ги простат кредитите на…

Банките самостојно ќе ги отпишуваат кредитите на…

Нова скандалозна изјава на Медведев: Ликвидација на…

Украинското раководство ќе се соочи со судбината…

Богатите станаа уште побогати: Ова е најбогатиот…

Вагит Алекперов, поранешниот претседател на нафтената компанија…

САД: Не поддржуваме украински напади на руска…

Американската администрација не поддржува напади на вооружените…